niedziela, 25 sierpnia 2013

wywiad

Miły poranek na deptaku, kawiarnia, rodzina przy kawce. Babcia przesłuchuje chłopaka wnuczki:
- A rodzeństwo masz?
- Tak, mam siostrę
- A czyli jedynak
- No nie... siostrą mam
- No, jedynak mówiłam





niedziela, 18 sierpnia 2013

na cmentarzu

Niedzielne przedpołudnie na cmentarzu górczyńskim, z babcią. Robimy to co zawsze - wyrywamy chwasty, sypiemy solą (żeby nie rosły), zamiatamy, polewamy wodą (płyty, żeby lśniły).

Leję zatem z wielkiej konewki wodę, a babcia:
- Zostaw trochę wody, bo jeszcze musimy ciocię Zosię podlać.



poniedziałek, 5 sierpnia 2013

prasówka

Tzw. salon prasowy, matka z nastoletnim synem niespiesznie przeglądają gazety, matka w dziale "historia", syn w dziale "motoryzacja". Co jakiś czas matka proponuje synowi coś tam:
- Patrz Kacper, tu jest gazeta coś o Hitlerze
- A po co miałbym coś takiego czytać?
- No jak teraz masz czas we wakacje...

sobota, 3 sierpnia 2013

dziecko

noc, gorąco, na ulicach pustki, okna pootwierane, słychać strzępy rozmów, wzburzony męski głos do telefonu mówi:
- jak będziesz taka złośliwa to ja Ci tego dziecka nie zrobię!


sobota, 20 lipca 2013

punktualność

Wieczorna pora, okolice ul. Wyspiańskiego, ona i on w średnim wieku. On idzie z przodu, ona drepcze za nim posłusznie prowadząc rower, jakby pokorna nieco i słucha:
- Ja rozumiem! Wiek, choroba, zapomnieć można, ale Ty? Na rowerze się zachciało i kurde co? Ty se jeździsz a ja mam czekać? Koniec! Teraz to ja będę o Tobie zapominał!


sobota, 29 czerwca 2013

popołudnie z babcią

Nasza zwykła rundka z babcią, rundka cmentarna na linii Górczyn-Junikowo.

Sytuacja 1:
Ponieważ chwasty porosły dziko wokół grobu dziadka Fredka to trzeba było wypielić. Piele i pielę, przysiadłam na grobie, bo wygodniej, pielę i pielę. Babcia:
- Nie siadaj dziadkowi na nogach.

Sytuacja 2:
Podczas pielenia nudno, więc takie się toczą rozmowy. Zaczyna babcia:
- A wiesz jaka jest różnica między Tobą i mną? Czyli babcią i wnuczką?
- Jaka?
- Wnuczka leciała jak strzała, a babcia szczała jak leciała.



sobota, 22 czerwca 2013

poczucie czasu

na rowerach, dwóch ich jedzie,niespiesznie, obok siebie, rozmawiając:
- ...i ona mi mówi, że ma dość tych moich kurwa kolesi, rozumiesz? ja ich znam od podstawówki a z nią to co? te 2 lata? co to jest?